Protištěkací obojek Petrainer PET853

Kód: PET853
Neohodnoceno
Značka: Petrainer
1 490 Kč
Do 3 dnů

Elektronický protištěkací obojek s dvojitou detekcí, vodotěsný, nabíjecí. Vhodný pro všechny velikosti psů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlépe hodnocený protištěkací obojek na Heureka.cz.

Protištěkací obojek Petrainer PET853 je vhodný pro všechna plemena od 5 do 90 kilogramů. Protištěkací obojek PET853 zamezuje štěkání pomocí narůstající intenzity zvukových a šokových korekcí, které jsou ovládány mikroprocesorem, rozlišujícím psí štěkání od okolních zvuků. Při prvním zaštěkání zazní pouze krátký varovný tón. Pokud další štěknutí přijde do 30ti vteřin, zazní tón intenzivněji. Při třetím štěknutí již dostane pes slabý impulz, doprovázený varovným tónem. Schéma obsahuje 7 stupňů korekce. První dva jsou pouze varovné tóny. Dalších 5 je postupně narůstající impulz a zvukový signál. Pokud přestane pes štěkat na 30 vteřin, schéma se opakuje. Pro bezpečí psa je obojek nastaven tak, aby po dosažení 7. stupně minutu na štěkání nereagoval. Díky použitému varovného tónu si pes rychle uvědomí, že jeho vlastní štěkání má za následek korekční impulz. Pokud zapomene, že štěkat nesmí, varovný tón mu znovu připomene, že přijde impulz, pokud nepřestane. PET853 má nastavitelnou citlivost, v závislosti na hlasitosti štěkotu. Pomocí tlačítek snadno nastavíte vhodnou citlivost pro Vašeho psa. 

Detekce štěkání

Petrainer PET853 využívá pro detekci štěkání zvuk. Štěkání nebo vytí psa rozpozná pomocí zabudovaného mikrofonu v obojku. Pokud tedy pejsek začne štěkat nebo výt, mikrofon to zaznamená a obojek se spustí. Díky detekci pomocí zvuku je tak ideální i proti vytí.

Typ korekce 

Petrainer PET853 má jako korekci zvukové upozornění a elektrostatický impuls v 5-ti úrovních. Při prvním zaštěkání obojek varuje psa pomocí krátkého zvukového tónu. Pokud další štěknutí přijde do 30ti vteřin, zazní tón intenzivněji. Při třetím štěknutí již dostane pes slabý impulz, doprovázený varovným tónem. 

Nastavení obojku

Síla impulzu se u obojku zvyšuje automaticky a to v 5ti úrovních. U tohoto modelu máte pouze možnost nastavení citlivosti na štěkot, kdy se obojek spustí. Jednoduše si tak obojek nastavíte na míru pro vašeho psa.

Baterie a nabíjení

Obojek Petrainer PET853 využívá pro napájení 6V baterie s označením 4LR44. Výdrž obojku se pohybuje řádově okolo 1 až 3 měsíců. Především záleží na kvalitě použitých baterií a jak často se obojek používá. Do obojku doporučujeme kupovat kvalitní alkalické baterie Energizer.

Vodotěsnost 

Petrainer PET853 není vodotěsný ani voděodolný. Díky tomu že nemá žádnou ochranu proti vodě a detekuje štěkání pomocí zvuku, doporučujeme tento obojek spíše pro běžné použití v domácnosti.

Plemeno 

Petrainer PET853 má velmi malý a lehký přijímač, takže je ideální i pro menší plemena psů. Tento obojek doporučujeme pro všechny psy s váhou od 5 do 90kg. U opravdu malých psů, mohou být poslední úrovně impulsu moc silné.

Délka obojku

Petrainer PET853 má velmi pevný a kvalitní obojek vyrobený z nylonu. Pejskovi nedělá jeho nošení problém a dobře drží na krku. Délka obojku je nastavitelná od 5 až do 65cm. 

Váha a rozměry

Petrainer PET853 má velmi malý, lehký a ergonomicky tvarovaný obojek, který má šířku 6,9cm, výšku 3,7cm, hloubku 2,9cm a jeho váha je pouhých 40 gramů.

Výhody produktu Nevýhody produktu
  • malý, lehký a dobře tvarovaný přijímač
  • možnost nastavení citlivosti na štěkot
  • velká výdrž baterií 
  • 2 zvukové upozornění a 5 úrovní impulzu
  • ideální i proti vytí psů
  • atypická baterie 
  • není vodotěsný

 

V čem vám obojek pomůže?

Opakuje se to každý den – jakmile zabouchnete dveře bytu, váš pes vyčká, až vás neucítí za dveřmi a pak spustí svůj každodenní koncert. Naštvaní sousedé vám na dveřích nechávají vzkazy, stěžují si správci domu… A vy jste bezradní, protože všechny zatím vyzkoušené metody, jak odnaučit psa štěkat, nefungovaly. Navíc se obáváte, aby celá záležitost nepřerostla v občansko-právní spor. Ano, štěkot psa je stále možné podle občanského zákoníku kvalifikovat jako přestupek. Majitelé psů by měli zajistit, aby jejich zvíře neobtěžovalo sousedy hlukem, jako je právě štěkot a vytí psa. Stejně jako musí například zajistit, aby jejich pes nevnikal na cizí pozemek. Koneckonců, když se na to podíváte z hlediska sousedů, uznáváte, že mají pravdu. I vás by neustálý štěkot a vytí psa v noci nebo ve dne obtěžovaly.

Štěkot psa s mírou a bez rušení sousedů

Štěkání je pro psy přirozené. Ještě než se ze psů stali naši domácí mazlíčci, sloužili člověku zejména jako hlídači a společníci, kteří mu pomáhají chránit majetek. Když se vesnicí v noci rozléhal štěkot psů, bylo to zejména proto, že jí procházel někdo nezvaný, koho psi neznali. Hospodáři vstali, zkontrolovali statek, a pokud bylo vše v pořádku, psa utišili, aby už štěkáním v noci nerušil.

Pokud pes štěká pouze v případě, že hlídá (cítí za dveřmi nebo plotem cizí osobu) a po vašem povelu se utiší, je vše v pořádku. Zbystřit byste měli, pokud si pes štěkáním a vytím vynucuje vaši pozornost nebo přítomnost. Takový druh štěkání psů ruší sousedy, je nepříjemný i vám a je třeba mu zabránit. Nejlépe pochopitelně důslednou výchovou psa. Ne vždy se nám ale podaří.

Kromě bezdůvodného štěkání psa v noci, resp. štěkání psa, když je sám, jsou ještě další druhy psího štěkotu, kterým zvíře reaguje na své okolí. Jde například o štěkání psa na lidi na ulici, na ostatní psy, někteří psi dokonce štěkají i na auta nebo na cyklisty či běžce. V takovém případě je třeba pro klid váš i vašeho okolí zabránit podobnému štěkotu psa. Ať už se do neúnavného štěkání pustí v bytě, nebo venku.

Jak zabránit štěkání psa?

Může to pro vás být skutečně zoufalá a zdánlivě neřešitelná situace. Sedíte v práci a jen si bezmocně představujete, jak pes štěká a vyje v bytě, protože je tam sám. Po práci rychle spěcháte domů a hrozíte se, jak si opět budou sousedé stěžovat a jaké naštvané vzkazy najdete na dveřích… Udělejte tomu už jednou pro vždy přítrž a zabraňte štěkání vašeho psa. Že jste zkoušeli vše a zatím se vám nepodařilo odnaučit psa štěkat?

„Štěkání psa v bytě, poté co všichni odejdou za svými povinnostmi, není nic neobvyklého a podobnou situaci řeší celá řada pejskařů. Ti jsou většinou zoufalí, protože štěkání psa ruší sousedy. Někdy je velmi těžké odnaučit psa štěkat běžnými povely a prostředky. Zabránit štěkotu psa umí výchovné obojky, které vezmou výchovu psa do svých rukou poté, co se za vámi zabouchnou dveře bytu,“ uvedl Matěj Jačka, provozovatel internetového obchodu s výchovnými obojky.

Výchovné obojky jsou stále oblíbenější u chovatelů psů, kteří se potýkají například s rušivým štěkotem a vytím psího miláčka. „Je třeba zdůraznit, že protištěkací obojky jsou zcela bezpečné pro psa i majitele. Rozhodně nejde o žádné prostředky týrání. Psu neubližují fyzicky ani psychicky. Pouze ho napomenou a upozorní, když začne štěkat a výt,“ dodal Matěj Jačka.

Co vědět o protištěkacím obojku

Protištěkací obojek pro psa je elektronické zařízení, které má výchovný rozměr. Elektronický obojek rozpozná štěkot a vytí psa a ve správnou chvíli ho napomene. Nejprve je pes upozorněn zvukovým signálem, a pokud ve štěkotu pokračuje, následuje elektrický impuls. Ten je psu nepříjemný, ale není nebezpečný. Pes si brzy uvědomí souvislost mezi štěkáním, zvukovým signálem a elektrickým impulsem. Takže po nějaké době bude jako výchovné upozornění proti štěkotu postačovat zvukový signál.

Je třeba dodat, že pokud pes nebude reagovat na elektrický impuls, tedy bude ve štěkotu pokračovat, neznamená to, že bude dostávat jeden impuls za druhým. Obojek se po nějaké době deaktivuje a elektrické impulsy přestane vysílat. To se stane samozřejmě i v případě, že pejsek se štěkotem přestane.

Kromě elektronického obojku je možné použít proti štěkání také obojky ultrazvukové (vysílají ultrazvuk pro psa nepříjemný), vibrační (napomínají prostřednictvím vibrací) či sprejové (při štěkání vypustí sprej po čumák psa.

„Elektronické protištěkací obojky jsou ale ze zkušenosti nejúčinnější. U některých z nich se elektrický impuls zvyšuje, u některých zůstává stabilní. Nikdy ale nedosáhne takové intenzity, aby to psa ohrožovalo. Jde pouze o výchovné impulsy,“ doplnil Matěj Jačka.

A psa si pohladí i váš soused..

Shrnuto a podtrženo, elektronický protištěkací obojek je účinným pomocníkem, který zabrání štěkání psa a rušení sousedů ve chvíli, kdy nejste doma a nemůžete tedy psa upozornit, aby přestal. Jejich používání je bezpečné a fyzicky ani psychicky psa neohrožují. Pozitivní zkušenosti s protištěkacími obojky mají pejskaři i zkušení kynologové, takže se za jejich použití nemusíte stydět. Navíc vám pomohou zlepšit sousedské vztahy, protože váš pes už nebude v noci výt a přes den štěkat v bytě. A pak si možná i váš soused vašeho psího miláčka zamiluje. 

Pro jaké psy je vhodný

Určení vhodnosti pro daného psa je vždy velmi složité, jelikož každý pes je jiný. Především záleží na temperamentu a citlivosti daného psa. Na základě našich zkušeností doporučujeme tento model pro malá, střední i velká plemena psů.

Technické parametry

Rozpoznání štěkotu pomocí zvuku
Druh korekce impuls + zvuk
Síla impulzu 5 úrovní
Nastavení citlivosti 5 úrovní
Vodotěsnost bez ochrany
Délka obojku 5 až 65 cm
Rozměr š.6,9cm x v.3,7cm x h.2,9cm
Hmotnost 40 gramů
Napájení 6V baterie
Baterie 4LR44
Výdrž v provozu cca 1 měsíc

Obsah balení

  • Protištěkací obojek
  • Krátké elektrody 
  • Dlouhé elektrody
  • Nastavitelný obojek
  • Baterie
  • Testovací výbojka
  • Anglický návod
  • Český návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola